Suchdolská pouť 2013 :: LeteckeMuzeum.eu

Suchdolská pouť 2013

26.05.2013 09:23

Den před poutí nám v Suchdole n.O. sice trochu pršelo, ale v neděli bylo od rána krásně a vydrželo to celý den. Zájem o prohlídku byl opravdu veliký a pro velký zájem návštěvníků jsme muzeum zavírali až před 19 hodinou :-) Je velmi potěšující, že se tento zájem o historii našeho regionu každým rokem zvyšuje a mnozí z návštěvníků se k nám stále vrací.

Muzeum je živým organizmem a ve svých expozicích nabízí stále něco nového, co stojí za zhlédnutí.

V tomto roce to byla například premiéra nalezených částí sovětského tanku IS-2 a motorů ze sovětského středního bombardéru Petljakov Pe-2. Velkým lákadlem také byla i výstava kreseb s leteckou tématikou mladé a velmi nadějné malířky Ivy Hoňkové z nedaleké Studénky, která zde pokračuje až do 29.6.2013. Na nádvoří muzea přibyla i další betónová pevnůstka - německý kulometný "Kochbunker" pocházejícího z bývalého polního letiště Luftwaffe.  Venkovní expozici oživila v průběhu dne i vojenská historická vozidla.

Spokojenost a zájem návštěvníků muzea je pro nás tou největší odměnou. Děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi.