Odešel letecký badatel Jan Mahr :: LeteckeMuzeum.eu

Odešel letecký badatel Jan Mahr

04.11.2013 19:20

V pátek 1.11.2013 bohužel prohrál boj se zákeřnou chorobou skvělý letecký badatel, nadšenec a znalec v tomto oboru Jan Mahr.

Tuto smutnou zprávu jsme se dozvěděli v neděli večer. Když  jsme panu Janu Mahrovi ještě ve čtvrtek posílali mail o nejnovějších úspěších v pátrání  našeho  muzea na severu Moravy, ani v nejčernějším  snu by nás  nenapadlo, že si ho už třeba ani nepřečte. Z každé nové informace z pátrání v terénu měl vždy velkou a upřímnou radost.  Na vyřešených případech leteckých havárií  má přitom Jan  Mahr svůj velký podíl a zásluhu! Byl to právě On, který nás motivoval a nasměroval tím správným směrem a ukázal tuto cestu poznání. Přesto, že byl vícekrát těžce nemocen, s nemocemi  vždy statečně bojoval a stále měl své  badatelské zájmy, kterými prostě žil!  Bylo nám ctí s ním spolupracovat a jsme mu za to moc vděčni.  Byl to opravdu  „Pan badatel“, skromný a vždy ochotný pomoci. Takto si ho budeme navždy pamatovat! Jeho skvělá  kniha „Vzpomínky na neznámé letce“ nám bude vzpomínkou na tohoto obětavého a vzácného člověka.

Děkujeme Vám za vše Vážený pane Mahr! S hlubokou úctou letečtí nadšenci ze Suchdolu nad Odrou

Poslední rozloučení s panem Janem Mahrem se uskuteční  v úterý 5.11.2013 ve 14 hodin v kostele v Miroslavi.