Ocenění badatelské práce leteckého muzea a Klubu přátel Suchdolu n.O. :: LeteckeMuzeum.eu

Ocenění badatelské práce leteckého muzea a Klubu přátel Suchdolu n.O.

18.10.2017 18:51

V pátek 13.10.2017 se našemu muzeu a členům Klubu přátel Suchdolu n.O. – sekci vojenské historie dostalo velké pocty v podobě ocenění, které nám bylo uděleno zástupci Ruské federace za naši badatelskou činnost.

Rozhodnutím prezidia Klubu vojenských velitelů Ruské federace byl náš klub oceněn čestným diplomem za vykonanou práci při vyhledávání, objasňování jmen a pohřbívání letců z období 2. světové války padlých při osvobozování Moravskoslezského kraje v roce 1945.

Dále jsme byli oceněni medailí Za zásluhy v memoriální práci, která byla udělena na základě rozkazu Ministra obrany Ruské federace.

Obojí ocenění nám bylo slavnostně předáno v Suchdole nad Odrou honorárním konzulem Ruské federace v Ostravě panem Alešem Zedníkem.

Více na: